6 wskazówek
Prawidłowe pakowanie
Pakujemy!
Czy znają Państwo to uczucie, kiedy zamówiona paczka przychodzi pognieciona, porozrywana i pozostaje tylko mieć nadzieję, że jej zawartość nie została naruszona? Takie rzeczy się zdarzają, często nie z winy kuriera. Wystarczy nieprawidłowe opakowanie. Zbyt duże lub za cienkie, niedokładnie wyściełane kartony, w których produkty swobodnie się przesuwają.
Zapewne wiedzą już Państwo, co jest ważne, jeśli chodzi o materiały opakowaniowe i jak można zapobiec opisanemu powyżej smutnemu scenariuszowi. Chcielibyśmy jednak zaprezentować Państwu sześć ważnych kroków, które pomogą perfekcyjnie zapakować paczki na czas podróży.
1. Ważenie i pakowanie – odpowiednie wyroby kartonowe
Przede wszystkim należy koniecznie zważyć towary. Pozwala to zaoszczędzić na opłatach za przesyłkę oraz na innych kosztach, ponieważ jeśli zawartość kartonu jest lekka, również jego jakość może być niższa. Dotyczy to wszystkiego, co nie jest kruche. Ciężkie i delikatne przedmioty wymagają jednak bardzo wytrzymałych i wielowarstwowych opakowań kartonowych, których ciężar może mieć wpływ na wysokość opłaty pocztowej.
Gwarancję precyzyjnego ważenia daje waga kompaktowa, stołowa, licząca lub platformowa.
Karton składany, pudełko kartonowe, kieszeń wysyłkowa, kartonowa etykieta – przy stole do pakowania powinien znajdować się pełen asortyment produktów umożliwiających pakowanie zróżnicowanych artykułów.
2. Usztywnienie i ochrona – właściwe wyściełanie
Ile przedmiotów ma się zmieścić w paczce? Jak delikatne są te produkty? Odpowiedzi na te pytania determinują rodzaj i ilość stosowanych materiałów zabezpieczających. Kruche przedmioty wymagają dokładnego wyściełania: folią bąbelkową i piankową, a także tekturą falistą i papierem do pakowania. Aby nie doszło do uszkodzenia boków kartonu ani reszty przedmiotów w paczce, nic nie może się przesuwać. Siatki zabezpieczające powierzchnię zapobiegają z kolei brzydkim zarysowaniom i wgnieceniom.
3. Paczkowanie i zabezpieczanie – worki i kieszenie
Czy w paczce znajdą się również dokumenty lub inne delikatne przedmioty? Woreczki z folii bąbelkowej i woreczki z zamknięciem strunowym zapewnią im doskonałą ochronę. W takich płaskich workach małe elementy na pewno się nie pogubią, a dokumenty nie pogniotą. W naszej ofercie znajdą Państwo również kieszenie na dokumenty wysyłkowe.
4. Zamykanie i klejenie – klapa zamknięta, taśma przyklejona
Gotową paczkę należy zakleić odpowiednią taśmą klejącą z rozwijarki, klejem na mokro lub zamknąć tackerem. W przypadku towarów delikatnych pomocne będą taśmy ostrzegawcze i etykiety.
5. Owijanie i obkurczanie – stabilność przede wszystkim
Aby z palety z kilkoma paczkami nic się nie zsunęło, należy wszystko szczelnie owinąć folią stretch za pomocą maszyny lub ręcznej rozwijarki. Przy wysyłce dużych towarów bez kartonu pomocna jest folia termokurczliwa, która stabilizuje i chroni towary na palecie. Narożniki ochronne i osłony krawędzi zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.
6. Opasywanie i załadunek – ostatnia prosta
Dzięki opasywaniu można podczas załadunku zapewnić lepsze rozłożenie ciężaru. Szkody transportowe są więc mniej prawdopodobne, niezależnie od natężenia wstrząsów w ciężarówce lub kontenerze. Waga, rozmiar, rodzaj i miejsce składowania transportowanych towarów mają decydujący wpływ na wybór stosowanej taśmy, jak również używane do niej urządzenia do napinania i łączenia. Asortyment produktów rozciąga się od taśm PP i PET, poprzez taśmy tekstylne, tkaninowe i kompozytowe, aż po taśmy poliestrowe i stalowe.
W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie typy przedstawionych tu taśm oraz odpowiednie urządzenia do napinania i łączenia. Produkty te dostępne są również w zestawach.
Zachęcamy do kontaktu
W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji