Zrównoważony rozwój
3 powody, dla których naprawianie się opłaca
Od razu wyrzucić to, co przestało działać? Chwileczkę! W wielu przypadkach maszyny, urządzenia transportowe lub urządzenia transportu poziomego można naprawić. Co więcej, często się to opłaca – w perspektywie krótko- i długoterminowej.
Tutaj odpowiadamy na pytania:
- Jakie zalety mają naprawy?
- Jak stwierdzić, czy naprawa się opłaca czy lepiej kupić nowy produkt?
- Jak zapobiegać usterkom?
Zalety napraw
Zrównoważony rozwój
Dopóki jakiś spektakularny wynalazek tego nie zmieni, obowiązuje następująca zasada: wyprodukowanie czegoś kosztuje energię, zwłaszcza w przypadku dużych lub skomplikowanych maszyn. Natomiast dokonując wymiany małych części, oszczędzamy energię i materiał oraz wspieramy zrównoważony rozwój. W czasach niedoboru surowców i kryzysu klimatycznego są to ważne argumenty, które można z czystym sumieniem wykorzystać w komunikacji z klientami. W końcu konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na zrównoważony rozwój.
Ważne:
Nawet jeśli nowa maszyna jest bardziej energooszczędna niż jej poprzedniczka, to często dopiero po wielu latach rekompensuje to energię potrzebną do wyprodukowania nowego sprzętu.
Oszczędność pieniędzy
W wielu przypadkach nabycie nowych wysokiej jakości urządzeń lub wyposażenia zakładu kosztuje dwa razy więcej niż naprawa. Zdecydowanie się na naprawę pozwala więc na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy.
Uwaga: należy sprawdzić, czy naprawa opłaca się w perspektywie długoterminowej.
Wydajność
W zależności od szybkości naprawy można zaoszczędzić cenny czas w porównaniu z oczekiwaniem na nowe urządzenie. Czas, w którym nie można wykonywać zaplanowanej pracy. Oczywiście decydujące znaczenie ma to, kto przeprowadza naprawy i jak szybko można uzyskać odpowiednie części zamienne. Mając u boku kompetentnego partnera serwisowego, można być pewnym, że wszystko pójdzie gładko.
Uwaga: jeśli pożądany produkt nie jest już dostępny, nowy nabytek oznacza zmiany, a tym samym w razie potrzeby dodatkowy czas na zaznajomienie się z funkcjonowaniem produktu. Może to również znacznie spowolnić procesy robocze.
Naprawiać czy nie naprawiać? Jak podjąć decyzję?
Naprawa nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Istnieją również sytuacje, w których lepiej jest wymienić produkt.
Następujące pytania pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji:
Jak pracochłonna i kosztowna jest naprawa?
Drogie części zamienne lub skomplikowane przebudowy sprawiają, że naprawy są kosztowne. Dlatego należy dokładnie przeliczyć, czy nowy zakup ne będzie jednak tańszy. Należy uwzględnić również oszczędności w eksploatacji, na przykład jeśli nowy produkt zużywa znacznie mniej energii elektrycznej.
Czy mój obecny produkt jest nadal aktualny? A może dzięki nowemu zaoszczędzę cenny czas i wysiłek?
Państwa obecny system potrzebuje dwa razy więcej czasu na wykonanie procesu roboczego niż jego następca lub nowoczesny produkt konkurencji? Również w tym przypadku lepszym pomysłem może być zakup nowego rozwiązania.
Ile lat ma produkt i jak często się psuje?
Maszyny, regały lub wózki podnośne są coraz starsze. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że usterki będą zdarzać się coraz częściej. Eksperci potrafią szybko ustalić, jak bardzo produkt jest podatny na usterki.
Jak duża jest różnica w zapotrzebowaniu na energię?
Już o tym mówiliśmy: często różnice w efektywności energetycznej są tak małe, że nie mają większego znaczenia. Ale czasami zakup nowego produktu jest bardziej przyjazny dla środowiska w dłuższej perspektywie.
Zapobieganie usterkom
Prawdopodobnie każdy wolałby uniknąć zarówno kosztownych zakupów nowych produktów, jak i zlecania naprawy – niestety nie jest to możliwe. Można jednak zapobiegać uszkodzeniom i przedłużyć żywotność produktów.
Najlepiej zacząć od zakupu i starego przysłowia „Kto kupuje tanio, kupuje dwa razy”. Zwłaszcza w przypadku produktów, które są regularnie poddawane dużym obciążeniom, opłaca się inwestować w jakość i trwałość. Jeśli dodamy do tego staranną obsługę i regularne przeglądy, szanse, że nasz nowy pojazd będzie nam służył długie lata, są bardzo duże.
Części zamienne i naprawy w kaiserkraft
W kaiserkraft naprawiamy produkty, które zostały u nas zakupione. Wykorzystujemy tylko oryginalne części, aby Państwa produkt oryginalny takim pozostał. Krótkie czasy dostawy i montażu zapobiegają kosztownym przestojom. Gdy naprawa jest już nieopłacalna, bez ogródek o tym informujemy. Dzięki przejrzystemu kosztorysowi i szczegółowemu opisowi przyczyny usterki, mają Państwo wgląd we wszystkie koszty, aby żadne niespodzianki nie zakłóciły dobrego nastroju. Zapraszamy do kontaktu!
Zachęcamy do kontaktu!
W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji – bezpłatnie.