Włókniny wiążące – FAQ
Praktyczne, w korzystnej cenie, wydajne: Włókniny wiążące to uniwersalny środek do stosowania w razie wycieku, czysto prewencyjnie lub w razie wypadku. W dziale FAQs znajdą Państwo informacje dotyczące zalet, obszarów zastosowania, wariantów i parametrów tych środków absorpcyjnych.
Chcą Państwo być pewni, że zamawiają właściwą włókninę? Nic prostszego: Zachęcamy do zamówienia bezpłatnych zestawów z próbnikami włóknin (olej, chemikalia, uniwersalne)! (Wskazówka: Prosimy o podanie informacji o żądanej wersji włókniny.)
Zalety
Jakie są zalety włóknin wiążących względem zwykłych ściereczek czyszczących i ręczników?
Włókniny mogą być stosowane jako podkładki robocze lub ochronne maty podłogowe. Ponadto: Mniejsze koszty utylizacji oraz większe pojemności. Włóknina wiążąca o wymiarach 40 x 50 cm wchłania nawet 1 litr oleju!
Jakie są zalety włóknin wiążących względem granulatów wiążących?
Tańsze, możliwość stosowania prewencyjnego, lepsza absorpcja, łatwe użytkowanie, brak kurzu.
Czy włókniny wiążące kaiserkraft gwarantują bezpieczną obsługę substancji chemicznych?
Tak. Włókniny wiążące w naszym asortymencie są z czystego polipropylenu. Dlatego są odporne na działanie większości substancji chemicznych.
Czy poprzez zastosowanie włóknin wiążących przyczyniam się do ochrony środowiska?
Tak. Charakteryzują się małą objętością w procesie utylizacji, dodatkowo umożliwiają odzysk energii, spowodowany brakiem pozostałości z procesu ich spalania.
Zastosowanie
Gdzie mogę zastosować włókniny wiążące?
Włókniny wiążące stosowane są głównie wewnątrz budynków.
PREWENCYJNIE: Przed lub pod maszynami, do podłożenia pod kapiące instalacje, na powierzchniach roboczych itp.
W RAZIE AWARII: W razie wypadków i wycieków oleju, substancji chemicznych i substancji niebezpiecznych.
Czy mogę użyć włókniny wiążącej również na zewnątrz?
Tak, jeśli mamy do czynienia z wyciekiem oleju lub benzyny. Najlepiej w taki wypadku zastosować włókniny niebieskie, które nie wchłaniają wody ani deszczówki!
Warianty
Jak rozpoznać, która włóknina wiążąca jest odpowiednia?
Proszę rozpoznać jaka ciecz ma być wchłonięta (olej, substancje chemiczne, uniwersalna), jakie są ilości rozlanej cieczy oraz cel zastosowania.
Która włóknina jest odpowiednia dla jakiej cieczy?
OLEJ (niebieski):
Włókniny tego typu są odpowiednie do wchłaniania węglowodorów jak oleje, benzyna, diesel, nie nadają się jednak do wchłaniania wody. Z tego względu można je stosować do oddzielania wody od oleju.
UNIWERSALNE (szary):
Zasadniczo wchłaniają wszystkie rodzaje substancji:
chłodziwo i smary, węglowodory, wodę itp.
CHEMIKALIA (żółty):
Zasadniczo również wchłaniają wszystkie rodzaje substancji, zostały jednak zaprojektowane specjalnie do wchłaniania substancji chemicznych takich jak kwasy, zasady i alkohole. Żółty kolor ostrzegawczy przypomina o potrzebie specjalnej obsługi i utylizacji włóknin nasączonych substancją chemiczną.
Jaki typ włókniny nadaje się do konkretnych zastosowań?
FIRST (1-warstwowe): Do prostego, jednorazowego użytku. Idealne jako podkładki pod maszyny lub w razie awarii.
BASIC (2-warstwowe): Do normalnego użytkowania. Idealne jako podkładki pod maszyny lub jako podkładki robocze.
PRO (3-warstwowe): Do długotrwałego, intensywnego użytkowania. Niestrzępiącesię, chłonne, wzmocnione od góry i od dołu.
PRO PLUS (3-warstwowe): Jako podkładki robocze, maty lub podkładki pod maszyny. Z możliwością wchodzenia i wjeżdżania, od spodu dodatkowo ze szczelną, antypoślizgową folią.
Zalecenia
Czy w momencie, kiedy pracuję używając substancji niebezpiecznych takich jak oleje czy chemikalia, to mam obowiązek posiadania włóknin wiążących w swoim zakładzie?
W ramach przepisów dot. bezpieczeństwa pracy przedsiębiorstwa są zobowiązane do zapewnienia odpowiednich prewencyjnych środków bezpieczeństwa w miejscu pracy (obowiązek zabezpieczenia). Włókniny wiążące stanowią wydajne i niedrogie rozwiązanie dla zapewnienia absorpcji cieczy z wycieków.
W jaki sposób utylizować włókniny wiążące?
Włókniny nasączone olejem (niebieski): Z pozostałymi odpadami olejowymi. Można je oddać do spalenia przez uprawniony podmiot.
Włókniny nasączone różnymi cieczami (szary): W zależności od wchłoniętej substancji należy je zutylizować z pozostałymi odpadami lub z odpadami z substancji niebezpiecznych.
Włókniny nasączone chemikaliami (żółte): Z pozostałymi odpadami chemicznymi – w zależności od dyrektyw obowiązujących dla danej substancji chemicznej.
W przypadku dodatkowych pytań dot. utylizacji włóknin wiążących należy zasięgnąć informacji u Państwa dostawcy usług utylizacji odpadów.