Przenośniki roleczkowe
Roleczki umożliwiają pozbycie się dużych utrudnień w transporcie. To właśnie w przenośnikach roleczkowych widać jak skuteczna może być współpraca wielu małych modułów. To prawdziwa praca zespołowa.
W kategorii Przenośniki roleczkowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: Gura.
Przenośniki roleczkowe – lekkość w logistyce transportu
Cichy, zgodny z obciążeniem, lekkobieżny: taki musi być idealny system transportu, który przynosi korzyści fabryce i pracownikom. W takim systemie ważną rolę odgrywają nasze przenośniki roleczkowe – nawet jeśli są pomyślane raczej dla wagi lekkiej. Gdzie zatem najlepiej sprawdzają się przenośniki roleczkowe i jak wkomponować je w Państwa fabryce? kaiserkraft chętnie to wszystko wyjaśni.
Jak przenośniki roleczkowe pasują do mojego systemu transportu?
Wszystkie przenośniki idealnie nadają się do utrzymywania stałego przepływu materiałów i towarów w przedsiębiorstwie, bez nakładu sił i w idealnym porządku. Przy czym zasadniczo żaden z systemów transportu bliskiego nie ma wyraźnej przewagi – najwyższą wydajność zapewnia dopiero indywidualna kombinacja różnorodnych elementów.
Przenośniki taśmowe doskonale nadają się do tego, by towary mogły pokonywać długie odcinki w ramach równomiernego przepływu i przy wsparciu silnika. Jeśli jednak transportowany towar ma być indywidualnie ładowany lub rozładowywany, wyposażany lub pakowany, lepszym wyborem będą przenośniki grawitacyjne.
Również w sytuacji, gdy towary transportowane są między dwoma stanowiskami pracy, nie ma konieczności wykorzystania silnika, a użycie przenośnika taśmowego mija się z celem. Właściwym rozwiązaniem będą tutaj przenośniki rolkowe i roleczkowe.
Przenośniki roleczkowe mogą również bez trudu tworzyć cały system transportu. Zwłaszcza w przypadku przewidywalnych uwarunkowań przestrzennych oraz odpowiedniego napływu towarów rozwiązanie to jest wyjątkowo oszczędne, bardzo elastyczne i nad wyraz ciche.
Przenośniki roleczkowe czy rolkowe – co będzie dla mnie właściwym wyborem?
W firmach bardzo często łączy się nasze przenośniki roleczkowe i przenośniki rolkowe. Mają one bowiem taką samą zasadę działania: obrót rolek i roleczek – a tym samym transport towarów – opiera się na takich elementach składowych jak: siła ciężkości, obciążenie punktowe, energia kinetyczna i niewielkie tarcie.
Podczas gdy przenośniki rolkowe składają się z długich, ułożonych równolegle rolek o określonej średnicy, a tym samym z nieprzerwanej powierzchni transportowej, w przenośnikach roleczkowych jednostki napędu w postaci krążków na osiach ułożone są naprzemiennie.
W ten sposób powierzchnia styku między roleczkami a transportowanym towarem jest mniejsza, co z kolei oznacza, że wprawienie tych roleczek w ruch obrotowy wymaga mniejszej ilości energii.
Z powyższego wynika zatem, że przenośniki roleczkowe stosuje się zwłaszcza przy lekkich i średnio ciężkich ładunkach, które ogółem mogą być mniejsze niż towary potrzebne do ciągłej pracy przenośnika rolkowego.
Zestawienie modułu roleczek z modułem rolek z oferty kaiserkraft nie stanowi żadnego problemu, o ile dopasuje się do siebie maksymalną nośność obu modułów. Aby wszystkie komponenty optymalne ze sobą współdziałały, należy również upewnić się, że wymagane nachylenie napędu grawitacyjnego wynosi od trzech do pięciu procent. W przypadku większego spadku należy zapewnić dodatkowy układ hamulcowy.
Jak wybrać odpowiednie przenośniki roleczkowe?
Nasza standardowa oferta modułowa składa się z prostych elementów przenośników roleczkowych, które stanowią podstawę tworzenia systemu transportu. Dopiero po ustaleniu dokładnego zapotrzebowania na elementy proste można przejść do obliczania łuków lub przejść.
Jeśli jednak chcą Państwo sami zająć się tą kwestią, w trakcie planowania zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na następujące aspekty:
- Szerokość przenośnika: szerokość największego towaru + x odstęp po lewej i prawej stronie
- Rozstaw osi: wielkość najmniejszego towaru – co najmniej trzy osie muszą zawsze mieć styczność ze spodem
- Zakup dodatkowych pomocy transportowych dla drobnych towarów: spód transportowanego towaru musi być równy, gładki i mocny
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oferty przenośników roleczkowych lub chcą uzyskać poradę w kwestii naszego planowania całościowych rozwiązań, zachęcamy do kontaktu z nami.